Diode: TVS; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMAJE58A
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SMAJE58A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 58V |
| Max. forward impulse current | 4.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 64.4...71.2V |
| Leakage current | 1µA |