Product code: SMAZ22-13-F
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: SMAZ22-13-F
Product downloads
Specification for Diode: Zener; 1W; 22V; 45mA; SMD; reel,tape; SMA; single diode
Mounting SMD
Case SMA
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure single diode
Power dissipation 1W
Type of diode Zener
Zener voltage 22V