Diode: TVS; 0.6kW; 39A; bidirectional; SMBJ; 10kV/mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMBJ9.0CA-E3/52
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: SMBJ9.0CA-E3/52
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 0.6kW; 39A; bidirectional; SMBJ; 10kV/mm
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AA, SMB |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 9V |
| Max. forward impulse current | 39A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 10V |
| Leakage current | 20µA |