Specification for Diode: TVS; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 9V |
| Max. forward impulse current | 39A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 10...11.1V |
| Leakage current | 5µA |