Capacitor: metallized PPS; 100nF; SMD; ±5%; 4036; -55÷125°C; 6V/μs
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMC10.2104J100A31TR16
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: SMC10.2104J100A31TR16
Product downloads
Specification for Capacitor: metallized PPS; 100nF; SMD; ±5%; 4036; -55÷125°C; 6V/μs
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 4036 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Max. operating voltage | 63V AC, 100V DC |
| Capacitance | 100nF |
| Alias | F125WP104J100V |
| Type of capacitor | metallized PPS |
| Climate class | 55/125/56 |
| Pulse resistance | 6V/μs |