Capacitor: metallized PPS; 470nF; SMD; ±5%; 5045; -55÷125°C; 5V/μs
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMC12.7474J100B31TR24
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: SMC12.7474J100B31TR24
Product downloads
Specification for Capacitor: metallized PPS; 470nF; SMD; ±5%; 5045; -55÷125°C; 5V/μs
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 5045 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Max. operating voltage | 63V AC, 100V DC |
| Capacitance | 470nF |
| Alias | F125YR474J100V |
| Type of capacitor | metallized PPS |
| Climate class | 55/125/56 |
| Pulse resistance | 5V/μs |