Capacitor: metallized PPS; 33nF; SMD; ±5%; 2220; -55÷125°C; 15V/μs
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMC5.7333J50J33TR12
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: SMC5.7333J50J33TR12
Product downloads
Specification for Capacitor: metallized PPS; 33nF; SMD; ±5%; 2220; -55÷125°C; 15V/μs
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 2220 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Max. operating voltage | 30V AC, 50V DC |
| Capacitance | 33nF |
| Case - mm | 5750 |
| Alias | F125PP333J050V |
| Type of capacitor | metallized PPS |
| Climate class | 55/125/56 |
| Pulse resistance | 15V/μs |