Capacitor: metallized PPS; 4.7nF; SMD; ±5%; 2220; -55÷125°C; 20V/μs
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMC5.7472J100J33TR12
Manufacturer: KEMET
Manufacturer code: SMC5.7472J100J33TR12
Product downloads
Specification for Capacitor: metallized PPS; 4.7nF; SMD; ±5%; 2220; -55÷125°C; 20V/μs
| Mounting | SMD |
| Case - inch | 2220 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Max. operating voltage | 63V AC, 100V DC |
| Capacitance | 4.7nF |
| Case - mm | 5750 |
| Alias | F125PP472J100V |
| Type of capacitor | metallized PPS |
| Climate class | 55/125/56 |
| Pulse resistance | 20V/μs |