Diode: TVS; 1.5kW; 77.8V; 13.3A; bidirectional; SMC; reel,tape
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
SMCJ70CA-1
Manufacturer: CDIL
Manufacturer code: SMCJ70CA
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 1.5kW; 77.8V; 13.3A; bidirectional; SMC; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SMC |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Max. forward impulse current | 13.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 77.8V |
| Leakage current | 1µA |