Fuse: PTC polymer
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1316.0
Product code:
SMD1206B010TF
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: SMD1206B010TF
Specification for Fuse: PTC polymer
| Mounting | SMD |
| Case | SMD |
| Power | 600mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Maximum current | 100A |
| Current rating | 100mA |
| Max. voltage | 30V |
| Max resistance | 15Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Min. resistance | 1.5Ω |