Capacitor: polyethylene; 100nF; SMD; ±10%; 1812; -55÷125°C; 10V/μs
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMDNC03100KB00KP00
Manufacturer: WIMA
Manufacturer code: SMDNC03100KB00KP00
Product downloads
Specification for Capacitor: polyethylene; 100nF; SMD; ±10%; 1812; -55÷125°C; 10V/μs
| Mounting | SMD |
| Case | 1812 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 40V AC, 63V DC |
| Capacitance | 100nF |
| Type of capacitor | polyethylene |
| Pulse resistance | 10V/μs |