Capacitor: polyethylene; 220nF; SMD; ±10%; 2220; -55÷125°C; 10V/μs
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
1500.0
Product code:
SMDNC03220QA00KP00
Manufacturer: WIMA
Manufacturer code: SMDNC03220QA00KP00
Product downloads
Specification for Capacitor: polyethylene; 220nF; SMD; ±10%; 2220; -55÷125°C; 10V/μs
| Mounting | SMD |
| Case | 2220 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Max. operating voltage | 40V AC, 63V DC |
| Capacitance | 220nF |
| Type of capacitor | polyethylene |
| Pulse resistance | 10V/μs |