Diode: TVS array; 6V; 8A; 100W; common anode; SC70-6; Ch: 5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMF05C.TCT
Manufacturer: SEMTECH
Manufacturer code: SMF05C.TCT
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; 6V; 8A; 100W; common anode; SC70-6; Ch: 5
| Mounting | SMD |
| Case | SC70-6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 5 |
| Semiconductor structure | common anode |
| Max. off-state voltage | 5V |
| Max. forward impulse current | 8A |
| Version | ESD |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 6V |
| Leakage current | 5µA |