Diode: TVS; 200W; 26.7÷29.5V; 5.14A; bidirectional; SOD123F
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SMF24CA-1
Manufacturer: DC COMPONENTS
Manufacturer code: SMF24CA
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 200W; 26.7÷29.5V; 5.14A; bidirectional; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 24V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 5.14A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 26.7...29.5V |
| Leakage current | 1µA |