Diode: TVS; 200W; 36.7÷40.6V; 3.75A; unidirectional; SOD123F
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SMF33A-2
Manufacturer: DC COMPONENTS
Manufacturer code: SMF33A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 200W; 36.7÷40.6V; 3.75A; unidirectional; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 33V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 3.75A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 36.7...40.6V |
| Leakage current | 1µA |