Diode: transil
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMF33A-E3-08
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: SMF33A-E3-08
Product downloads
Specification for Diode: transil
| Mounting | SMD |
| Case | SMF |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 33V |
| Max. forward impulse current | 3.8A |
| Version | ESD |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 36.7V |
| Leakage current | 100nA |