Diode: TVS; 200W; 47.8÷52.8V; 2.88A; unidirectional; SOD123F
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SMF43A-1
Manufacturer: DC COMPONENTS
Manufacturer code: SMF43A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 200W; 47.8÷52.8V; 2.88A; unidirectional; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 43V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 2.88A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 47.8...52.8V |
| Leakage current | 1µA |