Diode: TVS; 0.4kW; 24.4÷26.9V; 11.3A; unidirectional; ±5%; SOD123F
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMF4L22A-1
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: SMF4L22A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 0.4kW; 24.4÷26.9V; 11.3A; unidirectional; ±5%; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 22V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 11.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 24.4...26.9V |
| Leakage current | 1µA |