Diode: TVS; 200W; 64.4÷71.2V; 2.14A; bidirectional; SOD123F
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SMF58CA-2
Manufacturer: DC COMPONENTS
Manufacturer code: SMF58CA
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 200W; 64.4÷71.2V; 2.14A; bidirectional; SOD123F
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 58V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 2.14A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 64.4...71.2V |
| Leakage current | 1µA |