Diode: TVS; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMFE15A
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SMFE15A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 15V |
| Max. forward impulse current | 8.2A |
| Series | SMF |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 16.7...18.5V |
| Leakage current | 1µA |