Diode: TVS; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMFE28A
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SMFE28A
Product downloads
Specification for Diode: TVS; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123F |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 28V |
| Max. forward impulse current | 4.4A |
| Series | SMF |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 31.1...34.4V |
| Leakage current | 1µA |