Heat transfer pad: silicone; SOT93,TOP3; 0.4K/W; L: 24mm; W: 20mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SMICA SOT93-2
Manufacturer: NINIGI
Manufacturer code: SMICA SOT93-2
Specification for Heat transfer pad: silicone; SOT93,TOP3; 0.4K/W; L: 24mm; W: 20mm
| Operating temperature | -60...180°C |
| Version | with bushing |
| Application | SOT93, TOP3 |
| Width | 20mm |
| Thermal resistance | 0.4K/W |
| Length | 24mm |
| Type of heat transfer pad | silicone |
| Thickness | 300µm |