Heat transfer pad: silicone; TO220; 0.4K/W; L: 20mm; W: 15mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SMICA TO220-2
Manufacturer: NINIGI
Manufacturer code: SMICA TO220-2
Product downloads
Specification for Heat transfer pad: silicone; TO220; 0.4K/W; L: 20mm; W: 15mm
| Operating temperature | -60...180°C |
| Version | with bushing |
| Application | TO220 |
| Width | 15mm |
| Thermal resistance | 0.4K/W |
| Length | 20mm |
| Type of heat transfer pad | silicone |
| Thickness | 300µm |