LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SML-D12D1WT86
Manufacturer: ROHM SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: SML-D12D1WT86
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | SMD |
| Case | 0603 |
| Power | 54mW |
| Operating voltage | 2.2V DC |
| Dimensions | 1.6x0.8x0.55mm |
| Luminosity | 63...100mcd |
| LED colour | orange |
| LED lens | diffused, white |
| Front | flat |
| LED current | 20mA |