Diode: TVS; 3kW; 144÷159V; 14.4A; unidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMLJ130A-TP
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 3kW; 144÷159V; 14.4A; unidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 130V |
| Max. forward impulse current | 14.4A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 144...159V |
| Leakage current | 2µA |