Diode: TVS; 3kW; 22.2÷24.5V; 92.6A; unidirectional; ±5%; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMLJ20AHE3-TP
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 3kW; 22.2÷24.5V; 92.6A; unidirectional; ±5%; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 20V |
| Max. forward impulse current | 92.6A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 22.2...24.5V |
| Leakage current | 2µA |