Diode: TVS; 3kW; 86.7÷95.8V; 22.8A; bidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMLJ78CA-TP
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 3kW; 86.7÷95.8V; 22.8A; bidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 78V |
| Max. forward impulse current | 22.8A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 86.7...95.8V |
| Leakage current | 2µA |