Diode: TVS; 3kW; 10÷11.1V; 194.8A; bidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMLJ9.0CA-TP
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 3kW; 10÷11.1V; 194.8A; bidirectional; ±5%; DO214AB,SMC
| Mounting | SMD |
| Case | DO214AB, SMC |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 9V |
| Max. forward impulse current | 194.8A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 10...11.1V |
| Leakage current | 10µA |