Diode: switching; SMD; 70V; 0.2A; 4ns; SOD323; Ufmax: 1.1V; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMMDL6050T1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SMMDL6050T1G
Specification for Diode: switching; SMD; 70V; 0.2A; 4ns; SOD323; Ufmax: 1.1V; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOD323 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 70V |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |