Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 4ns; SOD123; Ufmax: 1V; Ifsm: 500mA
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
SMMSD914T3G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SMMSD914T3G
Specification for Diode: switching; SMD; 100V; 0.2A; 4ns; SOD123; Ufmax: 1V; Ifsm: 500mA
| Mounting | SMD |
| Case | SOD123 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. forward impulse current | 500mA |
| Load current | 200mA |
| Max. forward voltage | 1V |
| Application | automotive industry |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |