Driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMP04ESZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: SMP04ESZ
Specification for Driver
| Output current | 1.2mA |
| Mounting | SMT |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | SHA amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| DC supplying current | 7mA |
| Slew rate | 4V/μs |