TSS thyristor; Urmax: 320V; Ifsm: 100A; SMB; UBO: 285V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMP100LC-230
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: SMP100LC-230
Product downloads
Specification for TSS thyristor; Urmax: 320V; Ifsm: 100A; SMB; UBO: 285V
| Mounting | SMD |
| Case | SMB |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 230V |
| Max. forward impulse current | 100A |
| Breakover voltage | 285V |
| Application | telecommunication |