Indicator: LED; prominent; white; 24÷28VDC; 24÷28VAC; Ø22mm; IP67
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMQD22634
Manufacturer: SIGNAL-CONSTRUCT
Manufacturer code: SMQD22634
Product downloads
Specification for Indicator: LED; prominent; white; 24÷28VDC; 24÷28VAC; Ø22mm; IP67
| Operating voltage | 24...28V AC, 24...28V DC |
| Operating temperature | -30...75°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | screw terminals |
| Body material | metal |
| Mounting hole diameter | Ø22mm |
| Body colour | silver |
| Plating material | chromium |
| Kind of indicator | prominent |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | white |