Module: LED ring; Colour: RGB; 1.9W; 5VDC; 120°; No.of diodes: 24
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMR-6656-24-RGB-UR
Manufacturer: LUMEX
Manufacturer code: SMR-6656-24-RGB-UR
Product downloads
Specification for Module: LED ring; Colour: RGB; 1.9W; 5VDC; 120°; No.of diodes: 24
| Power | 1.9W |
| Operating voltage | 5V DC |
| Dimensions | Ø66mm |
| Number of diodes | 24 |
| Number of terminals | 4 |
| LED colour | RGB |
| Wavelength | 470nm, 520nm, 620nm |
| LED lens | transparent |
| LEDs' features | intelligent control, programmable |
| LED current | 5mA |