Module: LED ring; Colour: RGB; 3.7W; 5VDC; 120°; No.of diodes: 48
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMR-6656-48-RGB-UR
Manufacturer: LUMEX
Manufacturer code: SMR-6656-48-RGB-UR
Product downloads
Specification for Module: LED ring; Colour: RGB; 3.7W; 5VDC; 120°; No.of diodes: 48
| Power | 3.7W |
| Operating voltage | 5V DC |
| Dimensions | Ø66mm |
| Number of diodes | 48 |
| Number of terminals | 4 |
| LED colour | RGB |
| Wavelength | 470nm, 520nm, 620nm |
| LED lens | transparent |
| LEDs' features | intelligent control, programmable |
| LED current | 5mA |