Module: LED tape; Colour: RGB; 4.5W; IP65; 5VDC; 120°; Dim: 1004x6mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMS-100006-60-G5
Manufacturer: LUMEX
Manufacturer code: SMS-100006-60-G5
Product downloads
Specification for Module: LED tape; Colour: RGB; 4.5W; IP65; 5VDC; 120°; Dim: 1004x6mm
| Power | 4.5W |
| Operating voltage | 5V DC |
| IP rating | IP65 |
| Dimensions | 1004x6mm |
| Components | SMD-LX0707RGB-TR |
| Number of diodes | 60 |
| Number of terminals | 3 |
| LED colour | RGB |
| Wavelength | 470nm, 520nm, 620nm |
| LED lens | transparent |
| LEDs' features | intelligent control, programmable |
| LED current | 5mA |