LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMTL2-URC
Manufacturer: BIVAR
Manufacturer code: SMTL2-URC
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | SMD |
| Case | PLCC2 |
| Power | 78mW |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Dimensions | 3.5x2.8x1.8mm |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | red |
| LED lens | transparent |
| LED version | lowprofile |
| Front | flat |
| Shape | rectangular |
| LED current | 20mA |