Indicator: LED; superflat; red/green; 24÷28VDC; Ø8mm; IP67; brass
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SMYE08224
Manufacturer: SIGNAL-CONSTRUCT
Manufacturer code: SMYE08224
Product downloads
Specification for Indicator: LED; superflat; red/green; 24÷28VDC; Ø8mm; IP67; brass
| Operating voltage | 24...28V DC |
| Operating temperature | -30...75°C |
| IP rating | IP67 |
| Leads | connectors |
| Body material | brass |
| Mounting hole diameter | Ø8mm |
| Body colour | silver |
| Plating material | chromium |
| Type of indicator | LED |
| Lamp colour | red/green |