IC: operational amplifier; 120MHz; Ch: 1; SO8; tube
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SN10501D
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: SN10501D
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 120MHz; Ch: 1; SO8; tube
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail output, voltage feedback |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Bandwidth | 120MHz |
| Slew rate | 900V/μs |
| Max operating temperature | 85°C |