SN74CBTD3384DGVR Texas Instruments Digital bus switch SPQ 2000pc
Multiples:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Product code:
SN74CBTD3384DGVR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS SEMICONDUCTORS
Manufacturer code: SN74CBTD3384DGVR
Digital Bus Switch ICs 10-Bit FET Bus Switch
Product downloads
Specification for SN74CBTD3384DGVR Texas Instruments Digital bus switch SPQ 2000pc
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Operating voltage | 5 V |
| Width | 4.4mm |
| Length | 5mm |
| Height | 1.05mm |
| Quantity in package | 2000pcs. |
| Supply current | 1.5mA |
| Max resistance | 7Ω |
| Number of bits | 10pcs. |
| Packaging | Reel |
| Mounting style | SMD/SMT |
| Minimum operating temperature | - 40 C |
| Maximum operating temperature | + 85 C |
| Brand | Texas Instruments |
| Unit Weight | 61mg |
| Package/Case | TVSOP-24 |