Driver; peripheral controller; 0.5A; 70÷100V; Channels: 4; DIP16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SN75437ANE
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: SN75437ANE
Product downloads
Specification for Driver; peripheral controller; 0.5A; 70÷100V; Channels: 4; DIP16
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 5V DC |
| Case | DIP16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Number of channels | 4 |
| Output voltage | 70...100V |
| Kind of integrated circuit | peripheral controller |