Relay: solid state; Ucntrl: 20÷265VAC; 95A; 24÷510VAC; -40÷100°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SO868970
Manufacturer: CELDUC
Manufacturer code: SO868970
Product downloads
Specification for Relay: solid state; Ucntrl: 20÷265VAC; 95A; 24÷510VAC; -40÷100°C
| Max. operating current | 95A |
| Operating temperature | -40...100°C |
| IP rating | IP20 |
| Body dimensions | 44.8x59.4x30mm |
| Switched voltage | 24...510V AC |
| Switching method | zero voltage switching |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |