Measuring kit: photovoltaic system analyzer; 3÷1500V; 100mA÷15A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SOLARIVE
Manufacturer: HT INSTRUMENTS
Manufacturer code: SOLARIVE
Product downloads
Specification for Measuring kit: photovoltaic system analyzer; 3÷1500V; 100mA÷15A
| Operating temperature | 0...40°C |
| IP rating | IP40 |
| Interface | USB, WiFi |
| Kind of display used | LCD |
| Display resolution | 128x128 |
| Power supply | 6 batteries 1,5V LR6 (AA) (transmitter) |
| Conform to the norm | CAT III 300V, IEC 61010-1, IEC-61010-031, IEC 61326-1 |
| Standard equipment | battery charger, calibration certificate, hard case, neckstrap, test leads ( 2pcs.), USB cable |
| Measurement | DC current, DC voltage |