Signaller: lighting; flashing light; red; 9÷60VDC; IP21C,IP65
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SOLX/RF/RL/R/S RED FLASH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SOLX/RF/RL/R/S RED FLASH
Specification for Signaller: lighting; flashing light; red; 9÷60VDC; IP21C,IP65
| Supply voltage | 9...60V DC |
| Operating temperature | -10...55°C |
| IP rating | IP65 |
| Colour | red |
| Body material | ABS |
| Body colour | red |
| Body dimensions | Ø93mm |
| Light source | LED |
| Signalling method | flashing light |
| Type of signaller | lighting |