Cables; Module: flood sensor
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SONDA-PZP
Manufacturer: F&F
Manufacturer code: SONDA-PZP
Product downloads
Specification for Cables; Module: flood sensor
| Mounting | cables |
| Supply voltage | 250V AC |
| Operating temperature | max. 80°C |
| IP rating | IP68 |
| Cable length | 3m |
| Kit contents | probe |
| Additional functions | control filling and draining of reservoirs with conductive fluids |
| Controlled parameter | conductive fluid level |