PCB distance; polyamide; L: 12.7mm; push-in,snap fastener
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
SP-13
Manufacturer: KSS WIRING
Manufacturer code: SP-13
Product downloads
Specification for PCB distance; polyamide; L: 12.7mm; push-in,snap fastener
| Mounting | push-in, snap fastener |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Colour | natural |
| Material | polyamide |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Spacer length | 12.7mm |
| B dimension | 5.6mm |
| Type of spacer | PCB distance |
| Mounting plate thickness | 1.6/1.6mm |
| Plate mounting hole diameter | 4/4mm |