Fan: AC; axial; 115VAC; 120x120x38mm; 144.41m3/h; 48dBA; 2550rpm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
SP101A1123HST.GN
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: SP101A1123HST.GN
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 115VAC; 120x120x38mm; 144.41m3/h; 48dBA; 2550rpm
| Supply voltage | 115V AC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Leads | connectors |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 210mA |
| Frequency | 50...60Hz |
| Fan efficiency | 144.41m<sup>3</sup>/h |
| Power consumption | 20W |
| Rotational rate/speed | 2550rpm |
| Fan dimensions | 120x120x38mm |
| Kind of Bearing | slide bearing |
| Min. insulation resistance | 500MΩ |
| Impeller material | thermoplastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 48dBA |
| Kind of motor | 1-phase |