Fan: AC; axial; 115VAC; 119x119x38.5mm; 142.72m3/h; 43dBA
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
SP102A P/N:1123MBT.S.GN
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: SP102A P/N:1123MBT.S.GN
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 115VAC; 119x119x38.5mm; 142.72m3/h; 43dBA
| Supply voltage | 115V AC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Leads | connectors |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 150mA |
| Power consumption | 12.2W |
| Rotational rate/speed | 2600 (±10%)rpm |
| Fan dimensions | 119x119x38.5mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 500MΩ |
| Impeller material | thermoplastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 43dBA |