Resistor: thick film; high power; SMD; 2010; 330Ω; 2W; ±5%
Multiples:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
SP102WJ0331T2E
Manufacturer: ROYAL OHM
Manufacturer code: SP102WJ0331T2E
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; high power; SMD; 2010; 330Ω; 2W; ±5%
| Mounting | SMD |
| Power | 2W |
| Resistance | 330Ω |
| Type of resistor | thick film |
| Operating voltage | 200V |
| Case - inch | 2010 |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±5% |
| Case - mm | 5025 |
| Max. overload voltage | 500V |
| Kind of resistor | high power |