Fan: AC; axial; 115VAC; 119x119x25.5mm; 91.75m3/h; 40dBA; Len: 0.32m
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
SP103AT P/N:1122LBL.GN
Manufacturer: SUNON
Manufacturer code: SP103AT P/N:1122LBL.GN
Product downloads
Specification for Fan: AC; axial; 115VAC; 119x119x25.5mm; 91.75m3/h; 40dBA; Len: 0.32m
| Supply voltage | 115V AC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Enclosure material | aluminium |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 120mA |
| Power consumption | 12.5W |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Min. insulation resistance | 500MΩ |
| Impeller material | thermoplastic |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 40dBA |